روز قدس – در این دنیای پر از ظلم و جنایت، ما در کجا قرار داریم؟ جناح حق یا باطل که البته بی‌تفاوتی نیز از سطوح جناح باطل است. آیا به قدمی، به مشت گره‌کرده‌ای، به فریاد و شعاری، می‌توانیم در جناح حق قرار گیریم؟

گوارایتان باد میهمانی خدا – دعای روز بیست و هفتم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ فَضْلَ لَیْلَةِ القَدْرِ وصَیّرْ أموری فیهِ من العُسْرِ الى الیُسْرِ واقْبَلْ مَعاذیری وحُطّ عنّی الذّنب والوِزْرِ یا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحین  .

بارالها! روزى كن مرا در این (روز) فضیلت شب قدر را و بگردان در آن كارهاى مرا از سختى به آسانى و بپذیر عذرهایم و بریز از من گناه و بار گران را - اى مهربان به بندگان شایسته خویش.

 

از خداوند منّان خواستیم که در این روز سختی‌های ما را آسان گرداند؛ اما لازم است که خودمان تفکر و تأمل کنیم که امروزه سختی‌های ما به ترتیب اولویت چیست؟ اگر در مساعد بودن زمینه‌های رشد مادی و معنوی من، فلاح دنیوی و اخروی من و رفاه و امنیت خاطر من مشکلاتی هست، در امتداد و معلول کدام مشکلات و سختی‌های بزرگ‌تری است که منشاء بروز این ناهنجاری‌ها گردیده است؟ آیا بزرگ‌ترین سختی ما، غیبت امام زمان‌مان (عج) و زعامت و حکومت ایشان نمی‌باشد؟ آیا سلطه استکبار و کفر جهانی بر عالم و ظلم و ستم بر بشریت و استعمار و استثمار جهانیان، ریختن خون و نسل‌کُشی مسلمانان، بزرگ‌ترین سختی‌های ما نیست؟ خداوندا! در این روز سختی‌های ما را آسان گردان. امین – اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

آرشیو
12 دى 1348  نسخه قابل چاپ  ارسال به دوستان
   کل بازديد : 7496500
   بازدید امروز : 11140
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.